BEZPIECZNE FERIE 2018-01-19

22 stycznia 2018 roku (poniedziałek) o godzinie 1400 w stołówce szkolnej naszej szkoły odbędą się zajęcia profilaktyczne pod hasłem: „BEZPIECZNE FERIE ZIMĄ”.

Zapraszamy całą społeczność szkolną do aktywnego udziału. Zajęcia poprowadzi strażak.

WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH 2018-01-14

„ZIMA, ZIMA, ZIMA…”

WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH I RĘKODZIELNICZYCH WYCHOWANKÓW SOSW W FIRLEJU

Mamy zimę! Za oknami jej nie widać ale na naszych szkolnych tablicach, wystawach zagościła na dobre. Zawitały śnieżki, bałwany, lasy otulone śnieżną pierzynką, ciepłe czapki i szaliki porządnie związane na szyjach. Z tą zimową aurą przenieśliśmy się do wnętrz Gminnej Biblioteki Publicznej w Firleju, gdzie już od 9 stycznia 2018 r. otwarta została wystawa pt. „ Zima, zima, zima…”.Autorami zbioru są uczniowie niepełnosprawni intelektualnie, którzy uczęszczają do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Firleju. Wystawa obejmuje prace plastyczne i rękodzielnicze wykonane podczas zajęć plastyki oraz przysposobienia do pracy. Przegląd prezentuje kompozycje wykonane w różnych technikach m.in. od prostych mozaik, poprzez wyroby ceramiczne, prace rękodzielnicze z papieru, po skomplikowane prace z mas plastycznych i drewna. Wystawa oprócz uroków zimy propaguje aktywne spędzanie czasu wolnego.

Prace można oglądać do 10 lutego br.

Oferta edukacyjna 2017-02-23

Oferta edukacyjna Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Firleju

Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Firleju jest placówką z 30 – letnią tradycją i doświadczeniem w kształceniu dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Od roku szkolnego 2017/2018 Ośrodek umożliwia realizację obowiązku szkolnego i obowiązku nauki na następujących poziomach kształcenia:

• Szkoła Podstawowa z klasami I - VII;
  • Gimnazjum z klasami II – III
  • Branżowa Szkoła I stopnia
  • Klasy II – III Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcącej w zawodzie cukiernik i kucharz prowadzone w Branżowej Szkole I stopnia
  • Szkoła Przysposabiająca do Pracy.