WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH

„ZIMA, ZIMA, ZIMA…”

WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH I RĘKODZIELNICZYCH WYCHOWANKÓW SOSW W FIRLEJU

Mamy zimę! Za oknami jej nie widać ale na naszych szkolnych tablicach, wystawach zagościła na dobre. Zawitały śnieżki, bałwany, lasy otulone śnieżną pierzynką, ciepłe czapki i szaliki porządnie związane na szyjach. Z tą zimową aurą przenieśliśmy się do wnętrz Gminnej Biblioteki Publicznej w Firleju, gdzie już od 9 stycznia 2018 r. otwarta została wystawa pt. „ Zima, zima, zima…”.Autorami zbioru są uczniowie niepełnosprawni intelektualnie, którzy uczęszczają do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Firleju. Wystawa obejmuje prace plastyczne i rękodzielnicze wykonane podczas zajęć plastyki oraz przysposobienia do pracy. Przegląd prezentuje kompozycje wykonane w różnych technikach m.in. od prostych mozaik, poprzez wyroby ceramiczne, prace rękodzielnicze z papieru, po skomplikowane prace z mas plastycznych i drewna. Wystawa oprócz uroków zimy propaguje aktywne spędzanie czasu wolnego.

Prace można oglądać do 10 lutego br.